Profesjonalny czarter jachtów
w Chorwacji, Grecji i innych krajach.

Trasy

Trasy rejsów

W dziale Czartery Chorwacja staramy się pomóc Wam w zaprojektowaniu ciekawych rejsów. Planując czarter jachtu w Chorwacji macie praktycznie nieograniczone możliwości kształtowania tras. Setki portów, zatok i uroczych zakątków pozwalają na zrealizowanie bardzo różnorodnych pomysłów. Długodystansowych jak i kameralnych. Specyfika chorwackiego wybrzeża sprzyja żeglowaniu w porze dziennej, wieczory pozostawiając na zwiedzanie i poznawanie lokalnej kultury i kuchni. Tak naprawdę trasy rejsów przez Was planowanych, zależą tylko od Was.

Istria

Istria

Doskonałą bazą wypadową jest półwysep Istria. Wzdłuż całego zachodniego wybrzeża żeglarze mogą odwiedzić liczne historyczne miasta. Począwszy od średniowiecznego Novigrad’u przez Umag, dopłyniecie do Poreč’a z piękną zabytkową Bazyliką Eufrazjusza (pod ochroną UNESCO). Z drugiej strony, Vrsar i Rovinj oferują niezapomniane widoki. Nie zapomnijcie wpłynąć do zatoki Lim (Lim Fiord), jednan z najpiękniejszych atrakcji naturalnych półwyspu Istria. Ciekawostką jest, że to właśnie Fiord Lim był tłem filmu Wikingowie z Kirkiem Douglasem. Kolena atrakcja to Archipelag Briuni, mieszanka piękna naturalnego i archeologicznego. A na koniec trasa prowadzić powinna do historycznej Puli i odwiedzenia „Pula Arena”, rzymskiego Forum oraz Łuku Sergiusza – rzymskiego łuku triumfalnego .

Kvarner

Trasy rejsów - Kvarner

W rejonie Kvarner, Velebit i Pagu, rozpoczyna się podróż wśród wielu wysp. Od Opatiji dotrzeć można do samotnych zatoczek na wyspie Cres, gdzie zwiedzicie takie miasta jak Cres z licznymi pałacami i Osor z kanałem powstałym jeszcze w czasach rzymskich. Kontynuując rejs na południe, krajobraz staje się bardziej zielony a zatoczki coraz liczniejsze. Zaskoczeniem jest piaszczysta wyspa Susak.
Wracając w kierunku lądu stałego, dopłyniecie do wyspy Krk. Ciekawe jest miasto Omišalj, usytuowane na wysokim klifie z widokiem na morze. Miejscami wartymi odwiedzin jest miasteczko Krk i Punat z jedną z największych marin na Adriatyku. W drodze na wyspę Rab, zajrzyjcie do miejscowości Baška z jej unikalnymi skalistymi krajobrazami. Kolejne piękne i ciekawe wyspy to Rab i Pag. Pag słynie z najlepszych serów dojrzewających i produkcji soli morskiej. Szczególną ostrożność zachowajcie planując przejście kanału Velebit, to chyba najtrudniejsza droga wodna w Chorwacji.

Północna Dalmacja

Trasy rejsów -  Dalmacja Północna

Rejs morski pozwala na dotarcie do miejsc niedostępnych z lądu. Archipelag Kornati, Pank Narodowy Teleścica. Kornati z 89 wyspami, jest to raj dla żeglarzy Ale Kornati to o wiele więcej: unikalny ekosystem morski i lądowy, historyczna granica między lądem a morzem i skarb dziedzictwa etnograficznego. Teleścica słynie z najwyższych w Chorwacji klifów. A od strony lądu zajrzyjcie do Zadaru, Biogradu i Šibenika, architektonicznych klejnotów Północnej Dalmacji. Wpłyńcie rzeką Krka do Skradinu, skąd lokalnymi bezpłatnymi stateczkami dopłyniecie do wodospadów Krka

Środkowa Dalmacja

Trasy rejsów - Środkowa Dalmacja

Podróż na południe wzdłuż wschodniego Adriatyku, to kolejne piękne miasta Dalmacji : Primośten, Trogir, Split, Omiś (miasto średniowiecznych piratów). Wiele zabytków chronionych przez UNESCO, malowniczy kanion rzeki Cetina, możliwość zorganizowania raftingu, czy canyoningu. Wypływając na morze odwiedźcie największe wyspy Dalmacji : Soltę, Brac i Hvar – poczujcie ich aromatyczny zapach, wsłuchajcie się w cykanie świerszczy i poznajcie smak najlepszych świeżych ryb. Aby zakończyć ten odcinek podróży, poczujcie spokój samotnej wyspy Vis i Biševo (Błękitna Grota), najbardziej zewnętrznych wysp wschodnia Adriatyku.

Południowa Dalmacja

Trasy rejsów - Dubrownik

Od Visu, trasa biegnie w kierunku wyspy Lastovo z odwiedzinami na wyspie Korčula, gdzie w mieście o tej samej nazwie urodził się Marco Polo. A Vela Luka to miejsce ważnego odkrycia archeologicznego- jaskini Vela Spila. W Korculi jest czas by zdecydować, czy kontynuować rejs w kierunku wybrzeża i półwyspu Pelješac, gdzie skosztujecie lokalnego wina Plavac Mali, czy skierować się bezpośrednio na wyspę Mljet, najbardziej zielonej wyspy Adriatyku, z unikalnymi jeziorami i dziedzictwem kulturowym oraz prawdziwej uczty dla żeglarzy -Jaskini Ulyssesa. Na terenie Parku Narodowego Mljet uważajcje na ceny w lokalnych restauracjach, potrafią zaskakiwać.
Koniecznie trzeba odwiedzić Dubrownik! Średniowieczne miasto-państwo, wieczny rywal Wenecji, prawdziwa perła Adriatyku. A na koniec pozostawcie sobie odwiedziny w najdalej na południe położonym chorwackim mieście Cavtacie.

Czartery Chorwacja – przykładowe trasy rejsów

trasa 1

trasa 2

trasa 3

Trasy rejsów – na stronie przedstawiliśmy talko kilka propozycji.

Laguna Krzysztof Zaręba
Grota Roweckiego 2 lok. 56
09-410 Płock
woj. mazowieckie

Tel. +48 501 263 371

Zawsze: 10:00 - 18:00

lagunatour@poczta.onet.pl

NIP: PL7741435806
Znajdź: jachty, rejsy, szkolenia

Czartery jachtów w Chorwacji

Oferujemy czarter jachtów w Chorwacji, zapewniając naszym Klientom możliwość pływania po wyjątkowo czystych wodach tego kraju i poznawanie jego kultury.

Czartery jachtów w Grecji

Polecamy czarter jachtów w Grecji. Wypoczynek w sąsiedztwie piaszczystych plaż, na krystalicznie czystej wodzie, spełni oczekiwania każdego wymagającego żeglarza.

Rejsy w Chorwacji

Wybierając adriatycki rejs w Chorwacji, będziesz mógł przeżyć wspaniałą przygodę i wypocząć jak nigdy dotąd. Zapewniamy komfort, bezpieczeństwo, polskiego skippera. Ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.