Przeżyj niezapomniane wakacje na morzu.
Chorwacja i Grecja czekają!

Dokumenty

Do samodzielnego wyczarterowania jachtu

W załodze musi być osoba z odpowiednimi kwalifikacjami do prowadzenia jachtu. Poszczególne akweny z którymi wiążecie swije żeglarskie plany, mają swoje przepisy, z którymi musicie się zapoznać przed decyzją czarterową. W większości przypadków wystarczający jest patent PZŻ (min. żeglarz jachtowy),  ISSA (min. Inshore Skipper) lub dokumenty poświadczające umiejętności z innych organizacji żeglarskich. Należy sprawdzić, czy sama licencja żeglarska wystarczy?
W Chorwacji wymagane jest świadectwo operatora SRC (łączności bliskiego zasięgu). W niektórych rejonach armatorzy proszą o opis żeglarskich doświadczeń na specjalnym formularzu. 
W Grecji wymagane jest, by na jachcie, poza skipperem była druga osoba z kwalifikacjami do prowadzenia jachtu. Może to być dowolny patent a w wielu przypadkach wystarcza oświadczenie o posiadaniu umiejętności.
W przypadku wątpliwości, najlepiej zapytać o to przesyłając skany patentów.

Nie posiadam uprawnień lub brakuje mi doświadczenia

W takim przypadku można skorzystać z usługi wykwalifikowanego skippera. Możemy polecić Wam usługi naszych polskich skipperów, bądź zaproponować miejscowego skippera, odpowiednio do akwenu.

Dokumenty w podróży

Zależnie od kraju nie zapomnijcie o paszportach lub dowodach osobistych. Do tego dokumenty uprawniające do prowadzenia jachtów oraz polisy ubezpieczeniowe. Warto też zabrać dokumenty potwierdzające inne Wasze umiejętności, np. licencja nurkowa.

Do wyczarterowania jachtu w najpopularniejszej u nas Chorwacji,  potrzebne są :  patent uprawniający do samodzielnego prowadzenia jachtu oraz świadectwo radiooperatora VHF. Nie ma wymogu, by obydwa te uprawnienia dokumentyposiadała jedna osoba pełniąca funkcję skippera. W niektórych krajach, np. w Grecji wymogiem jest, by jeszcze jedna osoba na jachcie posiadała umiejętności żeglarskie. Potwierdzone odpowiednim dokumentem lub oświadczeniem złożonym w kapitanacie lub firmie czarterowej.

Wyjeżdżając do krajów UE, pamiętajcie o aktualnej karcie NFZ.  Radzimy też pamiętać o ubezpieczeniu obejmującym rekreacyjne uprawianie sportów wodnych oraz o ubezpieczeniu skippera. Część jachtów ubezpieczonych jest od następstw nieszczęśliwych wypadków (zgodnie z listą załogi), ale tylko w zakresie ograniczonym do pokładu jachtu. Wszystkie jachty posiadają natomiast ubezpieczenie CASCO i OC.

Laguna Krzysztof Zaręba
Grota Roweckiego 2 lok. 56
09-410 Płock
woj. mazowieckie

Tel. +48 501 263 371

Zawsze: 10:00 - 18:00

lagunatour@poczta.onet.pl

NIP: PL7741435806
Znajdź: jachty, rejsy, szkolenia

Czartery jachtów w Chorwacji

Oferujemy czarter jachtów w Chorwacji, zapewniając naszym Klientom możliwość pływania po wyjątkowo czystych wodach tego kraju i poznawanie jego kultury.

Czartery jachtów w Grecji

Polecamy czarter jachtów w Grecji. Wypoczynek w sąsiedztwie piaszczystych plaż, na krystalicznie czystej wodzie, spełni oczekiwania każdego wymagającego żeglarza.

Rejsy w Chorwacji

Wybierając adriatycki rejs w Chorwacji, będziesz mógł przeżyć wspaniałą przygodę i wypocząć jak nigdy dotąd. Zapewniamy komfort, bezpieczeństwo, polskiego skippera. Ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.